Skip to main content
PoloniaThe Week in Pictures

Spotkanie “opłatkowe” w Orchard Lake Schools

By December 12, 2022December 21st, 2022No Comments2 min read
Spotkanie “opłatkowe”, którego organizatorem było Centrum Liturgiczne im. Św. Jana Pawła II w Orchard Lake Schools, 10 grudnia 2022 roku.
Na zaproszenie ks. Bernarda , dyrektora Centrum Liturgicznego do wspólnego podzielenia się opłatkiem odpowiedziało ponad 120 osób. Mszę św. poprzedził występ chóru Filaretów, którzy również swoim śpiewem upiększyli liturgię Mszy św.. Celebransem był ks. Bernard Witek.
Po mszy św. w pięknie, świątecznie już udekorowanej sali, spotkali się Polacy i Amerykanie, by podtrzymać, w rodzinnej atmosferze, polską tradycję dzielenia się opłatkiem, który jest symbolem zgody, pojednania i przebaczenia, znakiem przyjaźni i miłości.
Dzielenie się opłatkiem to również nawiązanie do Ostatniej Wieczerzy, kiedy Jezus dzielił się chlebem z Apostołami. Ponadto tradycja dzielenia się opłatkiem nawiązuje do modlitwy „Ojcze nasz”, w której prosimy: „chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj”.
Każdemu i sobie, życzę, bądźmy dobrymi jak chleb.
W tym samym dniu, Ks. Bernard obchodził Urodziny. Był urodzinowy tort i życzenia. Drogi Księże Bernardzie życzymy wszelkiego dobra od Boga i od ludzi! 100 lat!
Fr. Bernard celebrated his Birthday. There was a birthday cake and wishes. Dear Father Bernard, we wish you all good from God and people! God bless you!
Pan Joseph Majcher wice przewodniczący Rady Regentów serdecznie dziękuje za pracę wymienionym poniżej osobom. To ci ludzie przyczynili się do sukcesu spotkania wigilijnego:
Celina Banka
Lisa Gray
Barbara Kujawa
Maria Majcher
Robert Mazur
Sr. Genowefa Potaczala
Agnieszka Przychodnia
Marco Santia (szef kuchni)
Magorzata Wozny
We also join in thanking you.

Leave a Reply