Skip to main content
ArchivesPolonia

Spełnić choć kilka marzeń dzieci szczególnej troski!

By November 18, 2014November 12th, 2022No Comments3 min read

Wpólnota Razem” to grupa, która kilka lat temu powstała z inicjatywy ks. Sławka Murawki, proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Sterling Heights. Do grupy należą rodziny, dzieci specjalnej troski oraz wolontariusze, którym nie jest obojętna troska o drugiego człowieka. Misją grupy jest uwrażliwienie środowiska na osoby potrzebujące pomocy, zarówno finansowej jak i duchowej.
Rehabilitacja dzieci szczególnej troski często napotyka na przeszkody wynikające z braku środków finansowych. Na szczęście wokół nas żyją ludzie dobrej woli, o sercach otwartych na pomoc dzieciom specjalnej troski.
W celu uzyskania dodatkowych funduszy „Wspólnota Razem” wraz z wolontariuszami z parafii MBCz organizuje Bal Dobroczynny w dniu 22 listopada w sali JPII.
Komitet organizacyjny Balu zwraca się do Polonii o wsparcie finansowe, o dary na licytację i udział w imprezie.
W nadesłanym liście do redakcji Tygodnika Polskiego między innymi czytamy:

Naszym celem jest zebranie jak największej ilości funduszy, które przekażemy dla dzieci szczególnej troski ze WSPÓLNOTY RAZEM. Pragniemy spełnić choć kilka marzeń naszych dzieci! Potrzeby są różne: lekarstwa, sprzęt medyczny, rehabilitacja….
Już niedługo, 22 listopada 2014 roku, organizujemy BAL CHARYTATYWNY , w trakcie którego przeprowadzona zostanie aukcja sztuki. Całkowity dochód przekazany zostanie Wspólnocie Razem.
Już wkrótce pierwsze prace polonijnych artystów pojawią się na naszej stronie.
Podczas zabawy będzie możliwość również poznania naszych dzieci i zapoznania się bliżej z ich potrzebami.
W imieniu organizatorów, ale przede wszystkim dzieci i ich rodzin pragniemy serdecznie Was zaprosić na BAL, a także do włączenia się w aukcję!
Jeżeli do 10 listopada zdecydują się Państwo na donację $500.00 lub więcej, gwarantujemy 2 bilety dla gości honorowych!
Ponadto obiecujemy, że będzie to wspaniały wieczór, do tańca grać będzie zespól Maximum Production z Chicago, a na stolach dla gości specjalna, pyszna niespodzianka.
Informacje o Wspólnocie Razem na stronie internetowej: www.wspolnotarazem.org

W liście skierowanym do polonijnych artystów piszą:

Drodzy Polonijni Artyści,
– działający na szeroką skalę lub w domowym zaciszu, tworzący swoje prace w różnych dziedzinach sztuki – PROSIMY WAS O POMOC!
Kierujemy do Was ten list jako zaproszenie do włączenia się w naszą akcję pomocy dzieciom szczególnej troski ze Wspólnoty Razem.
Bardzo prosimy o donację obrazów wykonanych różną techniką, rzeźb, prac jubilerskich, rękodzieła artystycznego….
Prace wystawione zostaną na aukcji podczas balu. Wcześniej, każdy będzie mógł zapoznać się z nimi na naszej stronie internetowej www.wspolnotarazem.org
Również tam chcielibyśmy, po wcześniejszej akceptacji, zamieścić sylwetki każdego z artystów. Kochani, pomóżmy godnie żyć i spełnić marzenia dzieci!

Informacje o balu: Agnieszka Perkowska 586-419-3318
Informacje o aukcji: Katarzyna Gluszczynska 586-744-1876; email: kasienia75@gmail.com

IMG_2342

Leave a Reply