Skip to main content
Culture

Spacerkiem po Krakowie

By April 23, 2012November 12th, 2022No Comments2 min read

W sobotę 10 marca w sentymentalną podróż po krakowskich zabytkach zabrała nas pani Ewa Rodern-Burns. Jako przewodnik po naszej stolicy kultury swoją fenomenalną wiedzą podzieliła się z miłośnikami, mieszkańcami, turystami, a także z tymi, którzy Kraków znają tylko z fotografii.  Jej opowieści były komentarzem do przepięknych zdjęć pana Włodzimierza Płanety, który jest niezależnym fotografem, współpracującym z krakowską prasą. Jego obrazy gościły na 120 wystawach, otrzymał ponad 50 nagród i wyróżnień.  Od 20 lat prowadzi autorskie warszaty fotograficzne w Krakowie, jest także organizatorem plenerów fotograficznych w Polsce, ale również w Czechach, na Węgrzech, Ukrainie, oraz we Włoszech. Był kierownikiem 10 wypraw do północnej Norwegii i Szwecji, na archipelag Loftów, wyspy Farerskie na Morzu Północnym, a także na Islandię i do Szangchaju.
Strona internetowa – www.planetaw.com

Na wystawie mogliśmy także podziwiać zdjęcia autorstwa pana Jacka Piwowarczyka, który od 3 lat uczestniczy we wspomnianych warsztatach fotograficznych. Z zawodu jest pracownikiem Akademii Ekonomicznej w Krakowie, a z zamiłowania żeglarzem, kapitanem jachtowym i właśnie fotografem. W tym zacnym gronie wystawców znalazła się jedyna kobieta, pani Bogusława Czajczyk. Miłośniczka zabytkowych samochodów. Ma na swoim koncie 2 autorskie kalendarze z fotografiami samochodu Alfa Romeo Spider. Od 3 lat uczestniczka tych samych warsztatów fotograficznych, brała udział w plenerach w Wenecji i Pradze. Współautorka wystaw „Wenecja” i „Chasydzi” i autorka czarno-białego kalendarza z obrazami Wenecji.

Wystawa tych znakomitych artystów odbyła się w „Café Prowincja” przy Parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Sterling Heights. Przez najbliższe tygodnie istnieje możliwość obejrzenia ich prac, a także nabycia przynajmniej niektórych.

A.A.

Leave a Reply