Skip to main content
ArchivesPolonia

Oddajemy do rąk Czytelników świąteczne wydanie Tygodnika Polskiego. Kolejny numer ukaże się 2 stycznia 2013 roku.

By December 17, 2012November 12th, 2022No Comments4 min read

Mija kolejny rok bycia z Wami. Serdecznie dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości kierowane w stronę naszej redakcji.

Składam serdeczne podziękowania w imieniu wydawcy i zespołu redakcyjnego za zamieszczenie świątecznych życzeń, które za naszym pośrednictwem przekazujecie swoim klientom, polonijnym organizacjom, grupom, zespołowi redakcyjnemu, jak i naszym czytelnikom.

Wasze życzenia są również wspaniałą formą finansowej pomocy dla Tygodnika Polskiego, dzięki temu możemy kontynuować tradycję wydawniczą najstarszej gazety polonijnej na naszym terenie oraz pełnić służbę na rzecz Polonii.

Wszystkim sponsorom i reklamodawcom, którzy z nami trwali w minionym roku, wyrażam głęboką wdzięczność. Dziękuję nowym, którzy zawitali na nasze strony. Czytelników proszę o popieranie biznesów reklamujących się w Tygodniku Polskim.

Mając na uwadze, iż wszelki przekaz społeczny ma swój wymiar moralny, staramy się kontynuować obraną linię chrześcijańskiego przekazu. Natłok medialnych informacji i opinii we współczesnym świecie, powoduje zamieszanie w ich ocenie. I tak, z jednej strony mamy większe możliwości uzyskania informacji, wzbogacenia wiedzy, ubogacenia kulturowego, jak i rozwoju duchowego, a z drugiej strony, te same środki przekazu są w stanie wyrządzić poważne szkody, przedstawiając na przykład wypaczoną wizję rodziny, małżeństwa, religii, życia, etyki czy moralności.

W pracy redaktora naczelnego staram się, aby – zgodnie z kodeksem etyki dziennikarskiej – na łamach Tygodnika Polskiego przekazywane były rzetelne i bezstronne informacje oraz opinie umożliwiające udział w debacie publicznej; aby okazywany był szacunek każdej osobie, bez względu na odmienność ideową, kulturową czy obyczajową, co nie oznacza zgodności z ich poglądami.

W doborze materiału redakcyjnego nastawiamy się na teksty autorskie. Jesteśmy jedynym polonijnym medium w Michigan reprezentującym Polonię w kręgach polityki. W minionym roku Tygodnik Polski uczestniczył między innymi w takich wydarzeniach, jak: spotkania z Mitt Romney; debata medialna w Białym Domu; wizyta byłego prezydenta RP, Lecha Wałęsy w Jefferson North Assembly Plant, Chrysler;  otwarcie wystawy „ Sprawiedliwi wśród Narodów Świata” w Holocaust Memorial Center Zekelman Family Campus w Farmington Hills, MI; w International Armed Forces Night w Windsor, Kanada; bankiet 10 Dystryktu GOP i wiele innych.

Uczestniczymy w promocji wydarzeń kulturalnych oraz wszelkiej aktywności Polonii, prowadzącej do umocnienia pozycji i jedności naszej grupy etnicznej.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy kontaktują się z nami, wyrażają opinię o naszej gazecie, piszą do nas listy. Niekiedy w listach do redakcji ich autorzy podejmują drażliwe sprawy. Jeśli nie zawierają obraźliwych treści i wulgaryzmów, ani nie są to anonimy, nie mamy powodu by ich nie drukować, chociaż wcale nie musimy się z nimi zgadzać. Dobro czytelników oraz dobro publiczne powinno mieć pierwszeństwo wobec interesów redaktora i wydawcy.

Boże Narodzenie

Już niedługo kolejne Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok – najbardziej magiczne dni w roku. Czas rodzinnego ciepła, wzruszeń, prezentów i noworocznych postanowień. My i nasi bliscy – wszyscy wokół liczą na wzajemny szacunek, pamięć i wspólną radość. Pamiętajmy, jak niezastąpiona, nie tylko w Święta, może być bliskość drugiego człowieka. Dbajmy, więc o ludzi, którzy są dla nas ważni… Odkryjmy w naszym sercu tęsknotę za Bogiem, ona, bowiem może zaowocować radością, miłością, otwarciem się na drugiego człowieka, zdolnością do przebaczenia.

Zima jest nie tylko porą wesołych zabaw, tańców i radosnych wizyt w karnawale, jest również czasem postanowień. Może na nasze listy wpiszmy wszystko to, co dla nas jest najważniejsze. Może znajdzie się tam też potrzeba uwolnienia się od nałogów, od toksycznych ludzi, związków i sytuacji … Może musimy okazać więcej uczucia partnerowi, dzieciom, rodzinie i sąsiadowi…

Tradycja związana z Bożym Narodzeniem przejawia się we wspólnym świętowaniu w gronie rodzinnym. A nawet, jeśli ktoś nie ma bliskiej rodziny, a często tak zdarza się wśród nas, emigrantów, szuka miejsca w gronie przyjaciół, znajomych lub podobnych sobie. W tym czasie odżywa w nas poczucie powszechnego braterstwa. Trudno nie ulec ogromnej magii wieczerzy wigilijnej, która przypomina nam każdego roku lata dzieciństwa, dziecięcego szczęścia i beztroskiej radości. Wigilijny wieczór to czas zjednoczenia. Na tę jedną noc stajemy się bliżsi sobie, lepsi.

Święto Bożego Narodzenia, to nie tylko wspomnienie historycznego wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Tajemnica Narodzin nieustannie się dokonuje nie tylko w domu nazaretańskim, ale i w naszym domu, i w naszym sercu. Cud Narodzin powtarza się każdego roku. Co roku odnawiają się w nas radości, ale też tęsknoty, marzenia.

Współpracownikom, Reklamodawcom, Sponsorom, Czytelnikom, polonijnym organizacjom, Duchowieństwu i całej Polonii składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Życzę doświadczenia miłości Boga, który stał się człowiekiem. Niech owa miłość promieniuje przez Wasze słowa i czyny na Wasze Rodziny. Radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Merry Christma

Alicja Karlic

 

 

 

 

 

Leave a Reply