Skip to main content
Archives

Nie zapomnij! – 5 sierpnia prawybory w USA.

By August 2, 2014December 7th, 2022No Comments4 min read

 

Poniżej lista kandydatów polskiego pochodzenia na stanowych senatorów, których miałam okazję poznać uczestnicząc w spotkaniach:

1.Steve Bieda (Demokrata) , Dystrykt 9.

Od najmłodszych lat interesuje się pracą publiczną, uważa, że wybrani urzędnicy powinni być przykładem dla innych, a piastowany urząd nie powinien być wykorzystywany dla własnych korzyści. Jest znanym liderem w dziedzinie reform politycznych. Zagorzały zwolennik ograniczeń budżetowych i większej odpowiedzialności publicznej w udzielaniu zamówień publicznych. Jest zwolennikiem inwestowania i rozwoju nowych technologii i przemysłu. Rozumie, że tworzenie nowych miejsc pracy jest ważne, dlatego też współpracuje z Michigan Economic Development Corporation, a także z lokalną Izbą Handlową. W przemyśle samochodowym – państwo musi kontynuować prace w celu wspierania rozwoju i rekrutacji nowych pracodawców. Musimy dalej inwestować w szkolnictwo i edukację, aby nadal mieć wykwalifikowaną siłę roboczą.

Steve Bieda jest absolwentem Wayne State University, jest adwokatem. Dotychczasowa praca publiczna to funkcja dyrektora w Urzędzie Miejskim w Warren w dziale Labor Relations oraz analityka w Izbie Reprezentantów.

Więcej informacji na stroniehttp://vote-mi.org/intro.aspx?state=mi&id=mibiedasteve
07.23 Steve Bieda (D-Warren), Dystrykt 9

 

2. Stan Grot (Republikanin), Dystrykt 36(Bruce, Shelby, Washington Townships i Romeo)

W środowisku michigańskiej Polonii znany działacz społeczny i polityk partii republikańskiej. Przez wiele lat był prezesem Amerykańsko Polskiego Centru Kulturalnego w Troy.

Żonaty, ojciec czwórki dzieci.

Dla Stan’a Grota najważniejsze są tradycyjne wartości, jak: ciężka praca, wysoki standard etyczny, uczciwość, prawość i oddanie się pracy, którą wykonuje.

Jest konserwatystą w każdej dziedzinie życia, jest za tradycyjnym małżeństwem, podkreśla ważność poczętego życia, jest pro live w 100 %, jest za prawem do posiadania broni.

Jeśli zostanie senatorem będzie walczył o uchylenie podatków od emerytur; mówi „nie” dla dotowania Detroit; uważa, że plan Obama Care powinien zostać uchylony i zastąpiony innym; nadwyżki wygospodarowane przez stan powinny być przeznaczone na naprawę dróg i mostów; będzie dążył do zapewnienia właściwego klimatu dla przedsiębiorstw, aby mogły zwiększyć zatrudnienie oraz wprowadzić ulgi podatkowe dla małych przedsiębiorstw. Jest przeciw subsydiowania wody w Detroit kosztem podatników zamieszkałych w dystrykcie 36.

Pracował w GM przez 11 lat, był właścicielem restauracji „Polonia” w Hamtramck przez 8 lat; kolejna praca to: asystent sekretarza Stanu Michigan, PR w gabinecie prokuratora Michigan Billa Schuette, aktualnie jest clerkiem miasta Shelby Twp. Poza pracą zawodową pełnił i pełni szereg funkcji społecznych i partyjnych, jak na przykład sekretarza 10 Dystryktu GOP.

Więcej informacji na http://stangrot.com/

07.23 grot_stanley_1

 

3. Mike Kowall ( Repubikanin) Dystrykt 15 (Commerce Township, Highland Township, Holly Township, Lyon Township, Milford Township, Northville (part), Novi, Novi Township, Orchard Lake, Rose Township, South Lyon, Walled Lake, West Bloomfield Township, White Lake Township i Wixom).

Żonaty, ojciec dwóch córek.

Zanim objął funkcje w administracji państwowej był właścicielem małego przedsiębiorstwa.

Senator stanowy od 2010 roku. Wcześniej pełnił funkcję legislatora w Izbie Reprezentantów MI oraz supervisora miasta White Lake Twp. Należy do wielu stowarzyszeń i organizacji. Jest członkiem wielu komisji, między innymi pełni funkcję przewodniczącego senackiej Komisji rozwoju Gospodarczego , jest wice przewodniczącym Komisji Transportu…

Więcej informacji na stronie:http://www.senatormikekowall.com/

07.23 Kowal

 

4. Rocky Raczkowski (Republikanin)  Dystrykt 13 (Berkley City, Birmingham, Bloomfield Hills, Clawson, Rochester, Rochester Hills, Royal Oak i Troy).

Żonaty, ma jedną córkę.

Na swojej stronie pisze: ”Jako właściciel małego przedsiębiorstwa, doświadczam tych samych problemów co inne rodziny, jak utrata pracy, zmagania z rachunkami, biurokracją, wzrostem kosztów opieki zdrowotnej, systemem sądownictwa …”

Mając 17 lat wstąpił do Armii, po ukończeniu college’u został oficerem piechoty. Dwukrotnie brał udział na froncie „wojny z terroryzmem”. Jest właścicielem „Imperium Logistics”.

Raczkowski jest doświadczonym politykiem. W latach 1997-2003 był reprezentantem stanowym. W 2002 roku startował w wyborach na stanowisko senatora USA., Pomimo, że przegrał z Carlem Levinem, uważa, że kampania wyborcza pozwoliła mu jeszcze lepiej zrozumieć potrzeby mieszkańców Michigan. W 2010 roku poniósł kolejną porażkę, z demokratą Gary Petersem. Jednak się nie poddaje i tym razem ubiega się o urząd stanowego senatora, ponieważ widzi, że jest czas, by władze stanowe w Lansing zaczęły pracować z korzyścią dla mieszkańców Michigan. Jest znany z konserwatywnego podejścia do rozwiązywania problemów, na przykład opieki zdrowotnej, nielegalnych imigrantów, tworzenia nowych miejsc pracy …

Więcej na stronie: http://rockyworksforus.net

07.23 Rocky Raczkowski

 

Źródło: strony internetowe poszczególnych kandydatów.

Leave a Reply