Skip to main content
Polonia

Koncert pieśni patriotycznej

By April 13, 2012No Comments2 min read

W wykonaniu Patryka Roczona, młodego polonijnego barda, usłyszeliśmy znane pieśni patriotyczne. Koncert odbył się 13 kwietnia 2012 r. w Cafe Prowincja przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Patryk ma dopiero 17 lat, jest bardzo dobrym uczniem i zamierza studiować medycynę. Śpiewa i gra na gitarze już od kilku lat. Lekcje śpiewu pobiera u muzyka dr.Davida Troiano, natomiast pierwszych akordów uczył go Grzegorz Wiczuk.

Podczas koncertu usłyszeliśmy pieśni patriotyczne najbardziej znanego barda „Solidarności”-  Jacka Kaczmarskiego, patriotyczne ballady Lecha Makowieckiego, Jana Pietrzaka i innych.

Znane pieśni i ballady w wykonaniu Patryka bardzo podobały się przybyłym na koncert. Należy zaznaczyć, że młody artysta ma niespotykaną wrażliwość, jak na swój wiek. Jego sposób narracji i żarliwość przekazania podobał się słuchaczom, wzruszał, jak i przywoływał konkretne wydarzenia polityczne.

Utwory Kaczmarskiego, jak i Makowieckiego, Patryk wykonał w tradycyjnej, gitarowej aranżacji nawiązującej do oryginału.

Młodemu artyście towarzyszyli rodzice, tata obsługiwał konsolę, a mama, śpiew i muzykę Patryka przeplatała słowem. Ks. Roman Pasieczny, proboszcz parafii St. Martin de Porres, tak powiedział po koncercie: Dzisiejszy występ można zawrzeć w słowach „Bóg, Honor i Ojczyzna”. 72 lata temu oficerowie Polski oddali swoje życie za Ojczyznę, za wolność, za nas wszystkich. Dwa lata temu kwiat narodu polskiego oddając honor tym, którzy zostali zastrzeleni, zginęli w wypadku samolotowym, dzisiaj my jesteśmy tutaj po to, by o Nich pamiętać, by uczcić Ich pamięć. Ofiary Katynia potrzebują tych mocnych słów, potrzebują tego młodego talentu, by pamięć o Nich nie zaginęła.

Z Patrykiem Roczonem rozmawiałam tuż po koncercie, podczas którego śpiewał pieśni i ballady, w których wiele słów mówiło o patriotyzmie. Patriotyzm to miłość do historii – powiedział młody artysta.

Dziękujemy za piękny koncert i życzę by Twój talent dalej mógł się rozwijać.

Leave a Reply