Skip to main content
ArchivesPolonia

Friends of Polish Art (FPA) ma nowy Zarząd

By June 27, 2022November 12th, 2022No Comments2 min read

Stypendyści FPA oraz członkowie Zarządu – dr Alina Klin i Carol Surma

FPA to organizacja non profit, która za cel stawia sobie edukację i promowanie polskiej kultury i sztuki. Towarzystwo, powstało w 1937 roku, ma bogatą historię i zasługi w organizowaniu różnych imprez, początkowo z zakresu kultury ludowej, z czasem zwiększając zainteresowanie kulturą elitarną i szerokim jej promowaniu. Obszary zainteresowań FPA to sztuki piękne: malarstwo, grafika, rzeźba, architektura, teatr, muzyka, taniec, historia, literatura, religia, tradycje i zwyczaje…
FPA organizuje pięć głównych wydarzeń : konkurs szopek oraz konkursy literackie dla młodzieży i dorosłych, konkurs malarstwa dla dorosłych i młodzieży. Ponadto funduje stypendia dla młodzieży – Frank Filipek Scholarship i Mitchell Fine Arts Scholarship.
Jest członkiem Polsko Amerykańskich Klubów Kulturalnych (American Council for Polish Culture).

Nowy Zarząd Friends of Polish Art został wybrany podczas zebrania sprawozdawczo wyborczego.

Prezydentam został Frank Dmuchowski
Pierwszym wice prezydentem Leonard Zabawski
Drugim wice prezydentem Alina Klin, Ph. D.
Skarbnik Iwona Jedrzejczak
Sekretarz Finansowy: Carol Surma, Esq.
Sekretarz Marek Bieciuk
Dyrektorzy: Anna Bankowski, Donna Bielecki, Brian Malski, Michael Ostrowski i Stella Szczesny.

Stypendyści FPA w 2022 roku

3 czerwca uroczyście wręczono stypendia na 2022 rok. Uroczystość odbyła się w sali Centrum Kulturalnego w Troy. Nagrody pieniężne wręczyły: dr Alina Klin i Carol Surma.

Komitet Stypendialny w składzie : Brian Malski (Chair), Agnes Bongero, Marcia Lewandowski, Patricia Rydahl i Richard Lapham przyznał stypendia następującym studentom:

Kalina Barth, Zuzanna Fracz, Julia Kusmierczyk, Michal Ruprecht (na zdjeciu mama, bo Michał jest w Polsce) i Josephine Zdun (Frank Filipek Scholarships), oraz Nikolas Hablin i Evelyn Kasparek (Mitchell Fine Arts Scholarship).

Gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszych sukcesów w nauce.