Skip to main content
Media

Z Rafałem Kuczyńskim producentem wibrobieżni rozmawia Monika Mazanek – Wilczyńska

By December 25, 2022January 25th, 2023No Comments3 min read

Rafał Kuczyński ze Szczecina jest jedynym producentem wibrobieżni na świecie.
Jego produkt- wibrobieżnia do wyszczuplania i likwidacji cellulitu V-Line została nagrodzona na wielu prestiżowych targach branżowych. Między innymi zdobyło główną nagrodę FIWE AWARDS 2018 na największych targach FITNESS w POLSCE oraz Złoty Medal  Międzynarodowych Targów  Poznańskich.

Rozmowa z Rafałem Kuczyńskim – właścicielem firmy produkującej te urządzenia i drużynowym mistrzem Polski w kitesurfingu

Pytanie:Jak powstało to urządzenie?

Moja firma istniejąca w Polsce, która wyprodukowała  wibrobieżnię V-LINE – jedyną na świecie kapsułę podciśnieniową  z wibrującą bieżnią –   istnieje od 2003 roku, a samo urządzenie to efekt  kilkuletniej pracy naukowców  z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego: dr. inż Romana Drozdowskiego, dr inż. Jarosława Majewskiego, dr inż. Witolda Dziewiałtkowskiego i mgr inż. Piotra Kopcia. Zastosowaliśmy w nim nowe, opatentowane i rewolucyjne rozwiązania, niespotykane do tej pory na rynku. Zatem można powiedzieć: dobre bo polskie.

Pytanie:
Czym różni się to urządzenie od innych, podobnych na rynku bieżni?


V-Line to jedyna na świecie ortopedyczna wibrobieżnia w podciśnieniu, z podczerwienią,  bezpieczna dla stawów i więzadeł osoby ćwiczącej, nie wymagająca nadzoru nad ćwiczącym .Dzięki zastosowaniu pneumatycznego zawieszenia jest jedynym bezpiecznym urządzeniem tego typu na świecie. Półgodzinny spacer w niej pozwala spalić od 2000 do 3500 kcal,  zatem gwarantuje spektakularne efekty: wyszczuplania, likwidacji  cellulitu i rehabilitację:  wzmocnienie ścięgien i więzadeł, pomaga w profilaktyce osteoporozy i reumatyzmu ,wzmacnia mięśnie Kegla ,reguluje gospodarkę hormonalną i regeneruje organizm.

targiV-Line posiada europejski certyfikat CE i  został wyprodukowany zgodnie z Europejską Normą EN.60601-1. Natomiast istniejące  w urządzeniu promienniki podczerwieni dodatkowo wnikają kilka centymetrów w ciało, co naturalnie przyspiesza  proces spalania tłuszczu w tkance podskórnej i jest stosowane z dużym sukcesem na całym świecie w chorobach przewlekłych i różnego rodzaju urazach, a dodatkowo oczyszcza skórę i tkanki podskórne ze zbędnych toksyn, stąd  efektem u osób ćwiczących  jest także jędrna, czysta, zdrowa skóra.

Pytanie: 
Czy ktoś badał  rezultaty u osób ćwiczących na tej wibrobieżni?

Badania  przeprowadzały niezależne instytuty naukowe: Zakład Anatomii Funkcjonalnej Człowieka pod kierunkiem dr hab. US Ewy Szczepanowskiej Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Pracownia Wysiłku Fizycznego i Odnowy Powysiłkowej pod kierunkiem dr hab. Oleksandra Pryymakova – (trenera zapaśników, złotych medalistów olimpijskich) oraz Pracownia Biomechaniki pod kierunkiem dr. Ryszarda Kopańskiego na Zamiejscowym Wydziale Kultury Fizycznej AWF Poznań w Gorzowie. Publikacje wyników tych badań znajdują się w prasie medycznej.

 

Pytanie: Teraz te wibrobieżnie  chciałby Pan eksportować do USA?

V-line Prestige&ProfessionalOd 2003 roku jestem producentem i serwisantem tych urządzeń. Już eksportujemy  nasze urządzenia do krajów w Europie. Teraz chciałbym nawiązać kontakt z osobą, która chciałby być przedstawicielem handlowym naszych urządzeń w USA, gdzie  można by tę polską myśl techniczną  promować i sprzedawać – bo może  to być także pomysł na własny biznes: kupno urządzeń i udostępnianie  chętnym do ćwiczeń , co pozwala na zwrot kosztów inwestycji po kilku  miesiącach.

Pytanie:  V- Line to urządzenia, które praktycznie  są niezawodne?

BEZAWARYJNOŚĆ URZĄDZENIA JEST NASZYM NAJWYŻSZYM PRIORYTETEM.
Ponieważ ̇ urzą̨dzenie ma służyć  do długotrwałej nieprzerwanej pracy, zastosowaliś́my podzespoły najbardziej renomowanych światowych firm, które gwarantują duży zapas mocy i są wyjątkowo odporne na trudne warunki pracy. Dzięki wysokiej jakości  i niezawodności  zastosowanych podzespołów oferujemy 10 letnią gwarancję.

Dziękuję za rozmowę.

Kontakt do  Rafała Kuczyńskiego:   +48/ 501 01 53 68

FIWE_Award_Logo