Skip to main content
Nie wiem czy państwo wiecie, ale większość naszej kuchni na Białowieży to orginalne wyposażenie … blaty i umywalki z 1964; podłoga i ściany – oryginalne – wymagają wymiany, system wentylacji nie spełnia kryteriów, rury kanalizacyjne uległy zniszczeniu. Lodówki i zamrażalki stare…. instalacja elektryczna wymaga wyposażenia w dodatkowe kołki zapasowe i potrzebne nowe oświetlenie……   tak to jest w każdym ‘domu’…. zmiany i remonty są konieczne.
Inspektorzy powiatowego departamentu zdrowia stwierdzili że kuchnia NIE spełnia standardów i grozi zamknięciem ☹️.  Wielu z nas nie mogło sobie wyobrazić lata bez akcji letniej ani biwaków….. ja jeżdżę na Białowieżę już od 1969….i to jest dla mnie specjalne miejsce! ❤️
W 2021 była umowa partnerska z ZHR o uzyskanie dotacji z MSZ – był konkurs na grant – dla Polskich organizacji na całym świecie, na poprawę infrastruktury.  W maju 2022 otrzymaliśmy $62,000- rozpoczęliśmy pracę – renowacja spiżarki i zainstalowanie  ‘walk-in cooler’.  W grudniu 2022, dostaliśmy wiadomości że dostaniemy następne pieniądze – $211,000 na kompletny remont kuchnii!
Jesteśmy MZS  bardzo wdzięczni za to!
Czuwaj!
Dhna. Teresa Wiącek, hm.

Leave a Reply