Skip to main content
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Dyżur Konsularny na terenie kampusu w Orchard Lake Schools

March 1 @ 12:00 pm - March 2 @ 7:00 pm

Konsulat Generalny RP w Chicago organizuje w Detroit w stanie Michigan dyżur konsularny w dniach 1 i 2 marca 2024 r. (piątek-sobota).
Na dyżur obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne. Zapisy będą prowadzone w dniu 21 lutego 2024 r.
W celu dokonania zapisu na dyżur, prosimy dzwonić do naszego Urzędu pod numer telefonu: 312 608 9229, w godz. 09.30-15.30 (czas Chicago).
Podczas dyżuru będzie możliwość złożenia wniosku o wydanie dokumentu paszportowego.
Dyżur odbędzie się w Orchard Lake Schools Administration przy 3535 Indian Trail, Orchard Lake, Michigan 48324
Przed wykonaniem telefonu w sprawie rezerwacji terminu wizyty paszportowej należy:
• przygotować dane osobowe (imię, nazwisko, numer PESEL lub w przypadku braku numeru PESEL data i miejsce urodzenia),
• przygotować dane kontaktowe – numer telefonu,
• przygotować dane dotychczas posiadanego polskiego paszportu lub dowodu osobistego;
• upewnić się, że:
1) w przypadku zawarcia związku małżeńskiego w USA, dokonano transkrypcji (rejestracji) amerykańskiego aktu małżeństwa w Polsce. Dopiero po uzyskaniu odpisu polskiego aktu małżeństwa z informacją o nazwisku noszonym po zawarciu małżeństwa można wystąpić o wydanie paszportu na to nazwisko.
2) w przypadku urodzenia dziecka w USA, dokonano transkrypcji (rejestracji) amerykańskiego aktu urodzenia w Polsce. Dopiero po uzyskaniu odpisu polskiego aktu urodzenia można wystąpić o paszport dla danej osoby.
UWAGA: W przypadku osób dorosłych, które nigdy nie posiadały polskiego paszportu, bądź posiadają nieważny od kilku/kilkunastu/kilkudziesięciu lat polski paszport (bez numeru PESEL) i nie posiadają ważnego polskiego dowodu osobistego, należy zweryfikować czy konieczne jest przeprowadzanie procedury potwierdzenia posiadania obywatelstwa polskiego. W tym celu należy wysłać e mail na adres Wydziału Ruchu Osobowego: chicago.passport-visa@msz.gov.pl z podaniem danych osobowych i paszportowych wymienionych poniżej.
Informacje na temat wymaganych dokumentów do złożenia wniosku o paszport znajdą Państwo na stronie internetowej Konsulatu Generalnego RP w Chicago:
https://www.gov.pl/…/sprawy-paszportowe-informacje-ogolne

Details

Start:
March 1 @ 12:00 pm
End:
March 2 @ 7:00 pm