Skip to main content

W dniu 25 lutego została zorganizowana zbiórka z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Dzień Myśli Braterskiej to wyjątkowy dzień, w którym wszyscy skauci, nie tylko polscy, świętują skauting na całym świecie. Jest to święto jedności i przyjaźni skautów  który ma przypominać, że jest nas wielu i niezależnie od kolory skóry, narodowości, pochodzenia czy wieku, wszyscy dla siebie jesteśmy braćmi.

Na sali Jana Pawła II spotkały się wszystkie jednostki z hufca harcerek „Ziemia Rodzinna „ w mundurach aby uczcić to święto. Były to skrzaty, zuchy, harcerki, wędrowniczki oraz  instruktorki. Z okazji tego wydarzenia, wędrowniczki przygotowały zajęcia dla harcerek. Zoe i Emilka przygotowały informacje na temat Nowej Zelandii, Mongolii, Niemczech i Węgier. Maja i Dominika przygotowały grę gdzie harcerki musiały dopasować pozdrowienie harcerskie w obcych językach (Tanzania, Egipt, Ukraina, i Indie) oraz ich lilijki do odpowiedniego kraju. Bella i Druhna Ewa przygotowały mapę i harcerki miały wskazać wymienione przez nich kraje (Nowa Zelandia, Litwa, Jamajka, i Ekwador) i dopasować odpowiednie flagi. Harcerki świetnie poradziły sobie z tym zadaniem i bardzo im się spodobało.

Po prezentacji wszyscy dostali poczęstunek, w postaci ciasteczek i babeczek, soczki, lub herbatki i kawy.  Zaraz po poczęstunku wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę, do której pięknie przygrywała nam Bella na altówce.

Zakończyłyśmy zbiórkę pozdrowieniem każdej jednostki: SRZATY- Serduszko Czułe! ZUCHY – Czuj! H-KI, WĘDROWNICZKI, INSTRUKTORKI- Czuwaj!

Maya Foryś

Leave a Reply